Všechno má svůj čas...

Když jsme byli děti nebo nespoutaní puberťáci, tak nám rodiče říkali: "Nespěchej! Všechno má svůj čas"

Toto moudro, prověřené časem a mnoha generacemi, přichází až s věkem. Ve dvaceti má mladý člověk jiný pohled na věc a vše je třeba řešit rychle a spěchat za vytyčenými cíly. S přibívajícími léty člověk získává zkušenosti, není z každého problému vyplašený a hlavně získává nadhled.

Nedávno jsem slyšel při přátelském povídání jen tak mimoděk poznámku úspěšné dámy. Při povídání o komkoliv bylo sděleno, že ten dotyčný při rozvodu "přijde" o mnoho desítek milionů kurun. Dáma jen s nadhledem poznamenala "Vydělal je předtím, možná je vidělá i v budoucnu. Na onen  svět si je stejně nevezme..."

Dnešní doba je plná lákadel, časopisy nám tvrdí, že naše milá musí mít kabelku za 30 000Kč, brýle od toho a my se také musíme ukazovat v tom správném voze a správné košili. Módu mám rád. Lidé v jakémkoliv věku, kteří na sebe dbají a sledují trendy jsou příkladem pro ostatní. Jen prosím neberme marketing a dnešní konzumní společnost jako dogma, kterým je třeba se řídit. 

Dělejme krásné věci, které nás těší! Věci a činnosti kvůli kterým nemůžeme dospat. Naplňme svůj život štěstím i z maličkostí a velkorysostí vůči druhým.

Závěr? Jsme tady jen krátce na to abychom si život neužili a obětovali ho touze po čemkoliv. Sny jsou důležité a pilná práce na cestě za sny je zapotřebí, ale všechno s rozumem a nadhledem!

Krásné dny!