Nadšení a vášeň je základ...

Nadšení pro jakoukoli věc je základem spokojeného života. Toto moudro je popsáno v mnoha motivačních knihách.

Nadšení, slovo nebo spíše stav mysli a těla, jako kdyby postupně mizelo a bylo čím dále ojedinělým prvkem v našich životech.

K této krátké myšlence mě popíchl úvodník Petra Šimůnka v listopadovém Forbesu, kde si stěžuje na českou lenost a malou vizi a dělání něčeho s nadšením. Popisuje takovou tu českou průměrnost a šeď. Tleskám mu, protože mám pocit, že to v naší společnosti je jež nějaký čas a konečně to někdo řekl nahlas a přímo v úvodníku. 

Mám sen o tom, že naleznu více lidí, kteří jsou zapálení do toho co dělají. Svou práci dělají s nadšením a ne jen pro ty papírky na konci měsíce, za které si koupí věci, které více chtějí než je potřebují a tím se začleňují do nějaké sociální vrstvy. Kreativní lidi a nadšením, kteří mají koníčky, mají záliby, prostě žijí naplno. Neremcají, nestěžují si a užívají si života.

Možná to vypadá, že jsem právě dočetl nějakou moudrou knihu. Ne, právě se udírám nemocí, kterou mám již 4 týdny a zjištění ze včerejší návštěvy lékaře je "náběh na zápal plic". Takže jsem mrzutý, protože bych opravdu dělal něco s nadšením a vášní než jen polikal prášky.

A tím se dostávám do závěru: Nezapomínejte na sebe a své blízké! Zdraví a správně využitý čas je nejdůleřitější! Vše ostatní se dá koupit...